From the Blog

7 maja 2015

Jak stomatolog może poprawić wygląd zębów?

Współczesna stomatologia dysponuje bardzo wieloma metodami poprawiania wyglądu zębów. Stomatolog może je wybielić, a nawet znacząco zmienić ich kształt. Czy warto skorzystać z tej możliwości? Każdy, kto tego dokonał stwierdzi, że tak. Jest jednak jeden warunek do spełnienia: wybrany przez nas stomatolog musi być profesjonalistą z prawdziwego zdarzenia. Gdy już takiego dentystę znajdziemy, możemy powierzyć wygląd zębów w jego ręce.

Stomatologiczne wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów jest jedyną metodą wybielania, którą warto polecić. Dlaczego? Dlatego, że pasty wybielające reklamowane w telewizji są nieskuteczne, przy użyciu ogólnodostępnych żeli i pasków wybielających trudno o osiągnięcie satysfakcjonujących efektów, a quasi-profesjonalne preparaty wybielające mogą być niebezpieczne dla naszych zębów – sięgając po nie otrzymujemy jednocześnie profesjonalnych zabezpieczeń (chociażby dla dziąseł), możemy narazić się na uszkodzenie szkliwa i innych tkanek, co skutkuje dosyć poważnymi konsekwencjami, a w efekcie najczęściej koniecznością leczenia uszkodzonych zębów lub tkanek miękkich.

„Jeśli więc decydujemy się na wybielanie zębów to róbmy je tylko u stomatologa.” – sugeruje Piotr Majewski, dentysta z Krakowa

Bardziej zaawansowana alternatywa wybielania

Czy dla wybielania jest jakaś alternatywa? Owszem, ale to również alternatywa związana z zabiegiem. Wybielanie zębów można zastąpić licówkami, które przysłonią przebarwienia. Licówki mogą zmienić nie tylko kolor ale i kształt uzębienia.

Wprawny stomatolog skoryguje nimi nawet drobne wady zgryzu. U profesjonalisty mamy więc spory wybór, a decydując się na wybielanie domowe nie mamy żadnych alternatyw.

Odpowiedz