From the Blog

11 maja 2015

Implanty stomatologiczne – podstawowe informacje

Implanty stomatologiczne są jednym z wielu rodzajów protez, ale jako protezy sprawdzają się najlepiej z uwagi na to, że zastępują korzeń a nadbudowane na nich korony – zastępują koronę zęba. Implanty są więc najlepsze z uwagi na pełną kompleksowość odbudowy, zastępują ząb najlepiej, najpełniej i po zintegrowaniu się z kością funkcjonują w sposób całkowicie naturalny.
To najważniejsza zaleta implantów, które sprawiają, że tkanki w naszym organizmie funkcjonują tak, jakby nie doszło do utraty zęba.
Implanty stomatologiczne chronią te tkanki poprzez przekazywanie bodźców stymulujących je do pracy i zapobiegających zanikowi dziąseł i kości. Żadna inna proteza nie oddziałuje tak kompleksowo i żadna inna proteza nie jest tak doskonałą profilaktyką jak implanty.

Czy implanty stomatologiczne można wszczepić każdemu?

Implanty stomatologiczne nie mogą być wszczepiane każdemu. Przed przystąpieniem do implantacji lekarz stomatolog każdorazowo ocenia stan zdrowia pacjenta i czynniki przemawiające za lub przeciw implantacji. Oprócz przeciwwskazań ogólno-zdrowotnych (poważne choroby) jednym z poważniejszych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu są zaniedbania higieniczne. Implanty zębowe nie są wszczepiane pacjentom, którzy nie dbają o zęby.zdrowe-zeby

Ceny implantów i metody wszczepiania

Ceny implantów zależą od modelu i marki. Najbardziej renomowane i najlepsze jakościowo implanty kosztują kilka tysięcy złotych (implant plus korona), to sporo w porównaniu z cenami innych usług. Niemniej jednak jeśli jesteśmy w stanie zapłacić kilkaset złotych za zabieg mający na celu upiększenie uśmiechu, to tym bardziej powinniśmy być w stanie przeznaczyć trochę więcej pieniędzy na implanty. Warto tym bardziej, że odbudowując zęby przy pomocy implantów stomatologicznych nie musimy uzupełniać ubytków sposobem 1 do 1. Na implantach z powodzeniem można mocować również mosty protetyczne, a to relatywnie zmniejsza cenę implantacji.
W implanty stomatologiczne warto zainwestować z jeszcze jednego powodu – są one bardzo trwałe i jeśli tylko o nie zadbamy (o nie, o pozostałe zęby i wszystkie tkanki przyzębia), posłużą nam przez wiele lat, nawet bezterminowo.

Odpowiedz